Tipy na výlet | Apartmány Pod Lípou

Tipy na výlet

Tourmapy.cz

http://www.tourmapy.cz/

Pro další tipy na výlety mohou zájemci využít také Turistický mapový portál, kde najdou turisticky zajímavá místa v blízkém i vzdálenějším okolí.


Humpolec

4 km

http://infohumpolec.cz/infocentrum/hlinik-se-odstehoval/hlinik-a-humpolec.html

Snad každý Čech ví, že „Hliník se odstěhoval do Humpolce“. Málokdo už však ví, že tato filmová postava dělá svému městu takovou reklamu, že se mu vděční spoluobčané rozhodli věnovat pamětní desku. Jak jinak než z hliníku. Najdeme ji v parku u Rašínovy ulice. Hliníka v Humpolci připomíná i originální muzeum v budově Městského kulturního a informačního střediska, zvaného HLINÍKárium


Zřícenina hradu Orlík nad Humpolcem

4 km

http://www.castrum.cz/hrad-orlik/

Počátky hradu spadají do poslední třetiny 14. století. Spojitost vznika hradu s důlní činností v okolí není nijak doložena. První písemná zpráva, která by se mohla vztahovat k hradu Humpolci, pochází z roku 1399 a Jindřich z Dubé se zde poprvé píše sezením na Humpolci. Přímo se o hradě hovoří ve zprávách z roku 1404 v souvislosti s jeho obležením a dobytím Jindřichem z Rožmberka.


Hrad Lipnice

9 km

https://www.hrad-lipnice.eu

Jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů, založený na počátku 14. století mocným rodem pánů z Lichtemburka a který se stal později sídlem bohatých Trčků z Lípy, vás zve na volnou prohlídku monumentální středověké architektury s jedinečnými vyhlídkami do okolního kraje. Na hradě si můžete prohlédnout archeologickou expozici, gotickou kapli a rozsáhlá sklepení s bývalou hodovní síní Jindřicha z Lipé.


Muzeum rekordů a kuriozit

20 km

http://www.muzeumrekorduakuriozit.cz

V Pelhřimově se nachází muzeum, které je ideálním turistickým cílem. Muzem rekordů a kuriozit potěší děti, dospělé i seniory. V expozici nazvané Zlaté české ručičky je k vidění více než 90 unikátů vyrobených ze zápalek, zápalkových hlaviček a další výrobky šikovných českých rukou. Druhá expozice nabízí desítky exponátů, které se pyšní přídomkem „nej“ (delší, větší, menší, těžší apod.). Provozovatelem muzea je Agentura Dobrý den.


ZOO Jihlava

37 km

http://www.zoojihlava.cz

Zoo Jihlava rozdělená do pěti kontinentů se nachází v malebném údolí řeky Jihlávky, v bezprostřední blízkosti centra města (asi 10 minut pěší chůze). Všech pět kontinentů můžete navštívit během jediného dne. K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením, umístěných v zajímavých expozicích - africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další...


Vodní ráj Jihlava

33 km

http://www.vodniraj.cz

Vodní ráj Jihlava je největší aquapark na Vysočině. Krytý areál nabízí velký rekreační bazén, vířivku, malý dětský bazének, krytý tobogán, parní lázeň, saunu a další služby.


Telč

62 km

https://www.zamek-telc.eu/cs

Jedna ze tří památek UNESCO, kterou najdeme na Vysočině je pohádkové město Telč s nádherným historickým centrem. Nachází se tu renesanční zámek, na kterém se natáčely pohádky jako Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Z pekla štěstí a další. Návštěvníky potěší i procházka po náměstí lemovaném gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty.


Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého

62 km

http://www.zelena-hora.cz/

Druhou památkou, která byla zapsána do seznamu UNESCO a která se nachází na Vysočině, je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou. Podnět k jeho vybudování dal opat žďárského kostela cisterciáků Václav Vejmluva, který byl ctitelem Jana Nepomuckého ještě před jeho blahoslavením. Projektem stavby byl pověřen slavný architekt Jan Blažej Santini – Aichel, kterému opat Vejmluva prezentoval své představy o podobě nového svatostánku. Podle legendy provázelo smrt světce pět hvězd, proto má stavba tvar pěticípé hvězdy, má pět východů, na hlavním oltáři je pět hvězd a pět andělů.

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím | Další informace